Lisans ve Garanti Sözleşmesi

1. Bu sözleşme, CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon tarafından üretilen CYD Business TR Web Management Web Sisteminin kullanım haklarını verir. Bu sistem ve ekindeki her türlü dokümanın telif hakları CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon' ne ait olup, 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasası ile koruma altına alınmıştır.

2. CYD Business TR Web Managemet'in üçüncü şahıslara bedelli veya bedelsiz devri yapılamaz herhangi bir şekilde kurulu olan web hostingden kopyalanma yapılamaz.

3. CYD Tasarım Hizmetleri, aynı firmada kullanılmak üzere satın alınmak istenen CYD Business TR sisteminde Web Hosting hizmeti CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon tarafından verilmesi zorunludur. CYD Business TR sisteminin kurulu olduğu web hosting sisteminin tüm garantisi CYD'ye aittir. Şayet kurulum CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon Sunucuları dışında olacak ise sistemin telif hakkı kuralları gereği kiralama hakkı sona erdirilir. Sistem güvenlik ve kopyalanma nedeniyle yabancı sunucularda barındırılması yasaktır. Ancak müşteri niyeti göz önüne alınarak müşterinin talebi ve sistemin kurulacağı sunucu hizmeti veren firma araştırılması yapıldıktan sonra özel anlaşma ile sistem kurulabilir. Yabancı sunuculara kurulan sistemlerde hiçbir şekilde garanti taahhütü kabul edilmez. Sistemde oluşacak arıza ve güncelleme sorunları tamamen müşteriye ait olacaktır. Güncellemeler ve bakım hizmetleri ise ücret karşılığında yapılacaktır.

4. CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon bu lisans sözleşmesinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 (Bir) yıl içerisinde CYD Business TR Web Management  yapacağı her türlü yenileme ve güncellemelerden kullanıcılarını ücretsiz olarak yararlandıracaktır.

5. İlk yıldan sonraki yıllar için CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon, Yıllık bakım destek hizmetini; ücret karşılığında yapılacaktır. Sistemin yabancı suncularda kurulu olması durumunda ise sisteme garanti 6 aylık süreden sonra verilmeyecektir.

6. CYD Business TR sistemi, programcılık hatalarına karşı ücretsiz olarak garantilidir.  Bu garanti, yasal ve / veya teknolojik nedenlerle programın yürürlükten kaldırılması ile sona erer.


7. CYD Reklam ve Grafik Tasarım Hizmetleri''nin ürettiği CYD Business TR sisteminde kullanıcıya verilen yetkiler dışında kullanıcın hatalı işlem yapmasından kaynaklanan sistem hatalarına kullanıcı sorumludur. Ancak sistemin CYD Serverlarında olması durumunda bu hatalardan kullanıcı sorumlu tutulmayacak otomatik olarak alınan yedeklerden en son alınan yedekleme bedelsiz olarak yüklenerek sistem tekrar aktif hale getirilecektir. Bu sebeplerden dışında meydan gelen hatalardan girilen bilgilerin hasar görmesinden veya yok olmasından sorumlu tutulamaz.

8. CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon, programın yanlış yada yasalara aykırı olarak kullanılmasından doğacak maddi ve yasal sonuçlardan sorumlu tutulamaz.

9. Yapılan anlaşmalar neticesinde CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon ile anlaşmayı onaylayan kullanıcı arasındaki  anlaşma tek taraflı olarak bozulamayacaktır. Sistemin kullanımına başlandığından bitimine kadar yapılan anlaşma geçerli kılınacaktır. Anlaşmaya   kullanıcın uymaması durumunda veya sistemi izinsiz olarak kopyalama girişiminde bulunulması durumunda sistem otomatik olarak kapatılacak ve sözleşme tek taraflı olarak fesh edilecektir.

10. Kullanıcı bu sözleşmeye aykırı olarak hareket ederse CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon sözleşmeyi tek yanlı olarak feshedebilecektir.

 
11. Bu sözleşme  sistemin kurulduğu tarihden itibaren geçerli olup 2 nüsha halinde düzenlenmiştir. Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda İstanbul Şişli Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir.

ÜRETİCİ FİRMA
CYD Reklamcılık Ofset Baskı ve Turizm Organizasyon
CYD Advertising Group